Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

45 Yıl Önce Elini Havaya Kaldırdı ve Hiç İndirmedi.

Dünya da yaşamak güzel fakat bazende tuhaf olabiliyor. Her türlü insanı bulduğumuz bu dönemlerde çok tuhaf bir şekilde yaşayan insanların sayısı oldukça fazla. Size bir kolunuzu havada tutun desem kaç saat dayanabilirsiniz ya da kaç dakika. Belki birçoğumuz 10 dakika ya da en fazla 1 saat tutabilecek. Fakat bu Hintli adam tam 45 yıldır kolunu havada tutuyor.

Sadhu amar Bharati adlı Hint gurusu 1973’ten bu yana sağ elini yukarıda tutuyor. Eli işlevini yitirmiş bir deri ve kemik parçasından ibaret olsa da Hindistan’da Şiva’ya  tapanlar için bir sembol olmuş durumda. 1970 yılına kadar Bharati normal bir hayat süren orta sınıf bir çalışanmış.

Bir işi, evi, karısı ve üç çocuğu varmış ama bir sabah kalkmış ve bunların hiçbir önemi  olmadığını düşünüp her şeyi geride bırakarak kendini Hindu tanrısı Şiva’ya adamış. Mütevazi Sadhu giysileri ve metal asası ile Hindistan yollarına düşmüştür.

1973  yılında hala ölümlü hayatın lükslerine çok bağlı olduğunu düşündüğü için dünyevi şeylerden kendini ayırmak amacıyla sağ kolunu havaya kaldırıp o şekilde tutmaya karar vermiş. Bharati’nin kolu 1973 yılından beri bu şekilde duruyor ve artık kolunu kullanamıyor.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Kimi kaynaklar Bharati’nin dünyada yaşanan şiddetten duyduğu rahatsızlığa karşı barış için kolunu kaldırdığını iddia ediyor. Bharati başka Hindulara da ilham vermiş ve insanlar yedi, on üç, yirmi beş yıl gibi sürelerde kollarını havaya kaldırarak durmuşlar. Bharati artık acı duymuyor çünkü bu şekilde kalan kolu artık işlevini ve hissiyatını yitirmiş.

Bharati, gördüğü bir rüyadan da etkilenerek bir anda kendini tanrı Shiva’ ya adar. Bu uğurda hayattan elini eteğini çekmesine rağmen yeterince tatmin olamayan Bharati, hayatın nimetlerine bir daha tamamen bulaşmamak için sağ elini havada tutmaya karar verir ve o günden sonra bir daha indirmez.

Uyurken bile dikey konumda duran Bharati’ nin kolu şu an kullanılamaz durumda ancak o bu durumdan şikayetçi değil. Çok huzurlu olduğunu söyleyen adama yerel halk kutsal gözle bakıyor.

kaynak:https://www.herseydahilhd.com/45-yil-once-elini-havaya-kaldirdi-ve-hic-indirmedi/

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın