Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Emanetin Zaferi…

Bu köşe yazımı Şanlıurfa da Ak Parti zaferini kendine mal etmek için pusuda bekleyen uyanıklara atfen kaleme alıyorum!

Sırtını Ak Partiye dayamış; ötekileştirmeden, ihale vurgunlarından, torpilden beslenen ve Ak Partinin bütün bölgede adeta tek başına kalesi konumunda olan Şanlıurfa da çakma terör kahramanlığı ile Urfa halkını önce birbirine sonra Cumhurbaşkanına düşman eden çapsız birilerine atfen yani…

Çünkü biliyorum ki; içlerinde ‘’Ak Parti bu seçimi kaybetse de, rezil liste skandalından kendimi aklasam!’’ beklentisinde olandan tutun da; seçim sürecinde doğru dürüst çalışmayana kadar ne kadar çapsız, basiretsiz, halkta karşılığı olmayan varsa bu zaferi kendine mal etmek için kolları sıvamıştır bile ama nafile kekeler; NAFİLE!

HATIRLAYIN!

Hatırlayınız; M. Kasım Gülpınar Siverek de encümen adayı Celal Akıl’ın seçim bürosu açılışında ‘’ Emaneti Ehline Verin ve emaneti beş dönem babama, son dört dönemdir bana teslim ettiğiniz için İNŞALLAH diğer dünyada hesaba çekilmezsiniz!’’ dediğinde ortalık ayağa kalkımış; başta CHP Yalakası Fatih Portakal olmak üzere adeta Gülpınar’ı linç kampanyası başlatılmıştı!

Hadi Fatih Portakal’ın, İP ve CHP’lilerin karın ağrısını biliyorduk da; başlatılan linç kampanyası karşısında adeta ölü taklidi yapan 7 Ak Partili Şanlıurfa Milletvekili ile Şanlıurfa da Fatih Portakal’a destek vermek için meseleyi haber yapan tek gazeteci Mustafa Arısüt’ün karın ağrısı neydi bilemedik…

Daha doğrusu ezelden beridir biliyoruz da; çok da önemsemedik..

Peki, sonra ne oldu; önce Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Şanlıurfa mitinginde ‘’Emaneti ehline verdik ve onunla yürüyoruz; var mı bir sorun?’’ diyerek karın ağrısı çekenlerin sancılarının daha uzun süreceği dersini verirken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhur İttifakına destek istediği TV Reklamlarında ‘’ Türkiye Ehline Emanet’’ mottosu ile bir başka haklı desteği veriyordu.

Oldum olası farklı bir gazetecilik duruşu sergileyen Ahmet Hakan ardı ardına iki köşe yazısında ‘’Gülpınar’ın sözleri çarpıtıldı ve ne güzel bir söylemdir emaneti ehline vermek’’ diyerek hem gazetecilik dersi veriyor hem Gülpınar’ın haklılığına vurgu yapıyordu.

Ve nihayetinde M. Kasım Gülpınar’ın ‘’ EMANET & EHİL ‘’ söylem ve arzusu adeta ülke genelinde hatta kendisini eleştiren CHP’li bazı adayların bile dilinde en etkili slogan olurken; ülke genelinde Ak Parti ile CUMHUR ittifakına yeni bir sinerji yaratıyordu.

HATIRLAYIN!

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Hatırlayınız; seçime yaklaşık 10 gün kala Ak Parti Şanlıurfa SKM’den nemalanan bazı yerel gazeteciler Nevmettin CEVHERİ liderliğinde SP’nin BŞ Belediyesini kesinlikle kazandığını habere konu ediyor; bazı köşe yazılarımda bu gazetecilerin şehre ‘’Cevheri kazandı’’ söylemini empoze etmeye çalıştığını vurguluyordum. ( Yazılar duruyor…)

Ak Parti il ve ilçe teşkilatı her ne kadar dik durmaya çalışsa da içten içe bir panik havası içine girmiş; umutsuzluk ve kaybetme endişesi bütün Ak Partiler üzerinde belirginliğini koruyordu. İşte tam da bu süreçte başta benim bile ‘’HDP Alır!’’ dediğim Ceylanpınar, Viranşehir olmak üzere Hilvan, Eyyübiye, Çıkrık, Samsat, Kahta da ardı ardına çıkarma yapan Gülpınar rüzgarı esiyor; her seçim bürosu açılışı on binlerin ‘’Gülpınar, Gülpınar’’ coşkusu ile adeta yeni bir sinerji yakalıyordu.

Gülpınar’ın coşkulu mitingleri edata Ak Parti için seçimin kaderini lehte değiştirirken; ümitler tazeleniyor ve işte 31 Mart zaferinin tohumları o günlerde ekilmiş oluyordu.

HAL BÖYLE İKEN!

İşte hal böyle iken biliyorum ki; seçim sürecinde 50/100 kişi bile toplayamayanlar, varlıkları ile oy kaybettirenler hatta kendi istedikleri adaylar olmadığı için kaybetsin diye bekleyenler şimdi çıkıp bu zaferi üstlenecek ve kendilerine mal edecekler!

Hatta Ak Partinin Urfa da en sert estiği bu seçimde bile Suruç’u alamayanların sorumlusu arkadaşlar bile utanmadan zaferi kendilerine mal etme operasyonlarına başladılar bile!

EMANETİ EHLİNE VERME VAKTİDİR CUMHURBAŞKANIM!

Şimdi ben de diyorum ki; bu seçimde de bölge de Ak Partinin tek kalesi olduğunu bir kez daha kanıtlayan Şanlıurfa bir ödülü hak etmiştir ki o da Fakıbaba’nın başarızılığı yüzünden elinden alınan Tarım Bakanlığıdır.

Ve diyorum ki; Emanet sloganı ile 80 milyon içerisinde adeta Ak Parti ışığına güneş parıltısı katan; vizyonu, bilgi birikimi, merhameti, tertemiz geçmişi ile Urfa, Adıyaman, Diyarbakır, Siverek, Ceylanpınar, Viranşehir, Bozova, Hilvan, Çıkrık, Eyyübiye, Samsat, Kahta ve hatta İstanbul da dahi yüz binlerce karşılığı olan M. Kasım Gülpınar’a hak ettiği emanetin verilmesi vaktidir.

Hatırlayınız evet; dışarıdan ağabeyler ve çapsız bir numaralar ile Urfa be hale geldi. Şimdi bembeyaz bir sayfayı o sayfayı Ak Parti lehine çeviren isim ile açma vaktidir.

Ekrem ARPAK

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın