Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Erdoğan’dan belediyelere market uyarısı: Tefecileri silkeleyin

Gaziantep'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, marketlerdeki fiyat artışına dikkat çekerek belediyelere uyarılarda bulundu. Erdoğan, "Belediyeler fiyatları artıranları silkelemeli. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satanları hesaba çekmeniz lazım. Hazırlıklarımız var, bunu yapacağız. Bunun adı ticaret değildir. Bunun adı fırsatçılıktır. Tefeciliktir" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayları Tanıtım toplantısına katıldı.

Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Fırat’ın doğusunu işaret ederek, “Biz burada güvenle yaşarken oradaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına bırakamayız. Bunu kimi zaman göstere göstere yaparız, kimi zaman sessizce yaparız. Ama elimizden geleni yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Elimiz kolumuz bağlı mı duracak? Türkiye’yi uzak tutmak isteyenlerin gayreti Suriye halkının güvenliği değil, bataklığı derinleştirmek” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Gaziantep Suriye’deki kriz karşısında gösterdiği şefkatli duruş karşısında tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Teröristlerden arındırılan bölgelerin yeniden ayağa kaldırılması konusunda da büyük bir fedakarlık yaptı. Hem sınır ötesinden saldırılarda hem de sınır ötesindeki saldırılarda şehit olanları rahmetle yâd ediyorum. Şehitler tepesini boş bırakmayan tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehrin nüfusunun yüzde 20’sine ulaşan muhacirlere ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerimin her birine teşekkür ediyorum.

Ülkemizin huzurunu bozmak, fitne sokmak için çırpınan içerideki gafillere, teröristlere, ajanlara itibar etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

REKOR OY ORANI BEKLİYORUM

Önümüzdeki seçimlerde büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek adaylarımıza muvaffakiyetler temenni ediyorum. Cumhur ittifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacak ve inşallah hep birlikte en yükseğe çıkaracağız. Gaziantep’ten rekor oy oranı bekliyorum. Millet Bahçemize, Hasan Celal Güzel’in adını verdik. İkinci millet bahçesini eski stadyumun yerine yapıyoruz.

İLK KEZ GAZİANTEP’TE YAPILACAK

Yerel ve yatay mimari ile inşa edeceğimiz 50 bin konutluk yeni bir şehri; tüm ticari kültürel alanlarıyla birlikte kuruyoruz. Bunu şimdi Türkiye’de şu anda sadece Gaziantep yaşıyor. Bu projenin ilk etabında halen 2 bin 795 konutun inşası ile yol çalışmaları devam ediyor. Amanos dağlarını tünelle geçeceğimiz, içinde viyadük ve tünellerin de olduğu Dörtyol Hassa yoluyla ilgili adımı inşallah bu yıl içinde atmaya başlıyoruz. Rehavete kapılmayacağız, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

19-01/26/20190126_2_34613791_41101952.jpg

Kendi sınırlarımız içindeki vatandaşlarımız kadar sınırlarımızın ötesindeki kardeşlerimizin de haklarını, hukuklarını korumak görevimizdir. Türkiye’nin, Suriye, Irak, Kıbrıs, Balkanlar, Kafkaslar politikalarını anlamak isteyenler gelip Gaziantep’e baksınlar. Biz bölüşmenin bereketine inanan bir milletiz. Biz bir tas çorbayı Çanakkale’de nasıl bölüştüysek burada da aynı şekilde bölüşüyoruz, bölüşmeye devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki sevgililer sevgilisi Peygamberimiz ne buyuruyor? “Veren el alan elden hayırlıdır” Yine böyle devam edeceğiz. Siyasette, ekonomide elimizdeki imkanları dostlarımızla paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

BİR GECE ANSIZIN GİDER GEREĞİNİ YAPARIZ

Biz burada güvenle yaşarken oradaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına bırakamayız. Bunu kimi zaman göstere göstere yaparız, kimi zaman sessizce yaparız. Ama elimizden geleni yaparız. Bir gece ansızın gider gereğini yaparız. Coğrafyamızda hiçbir tarihi ve insani ilişkileri olmayanlar, 12 bin kilometreden gelip Suriye’de cirit atarken, biz elimiz kolumuz bağlı mı duracağız? Türkiye’yi buradan uzak tutmak isteyenlerin derdi Suriye halkını özgürlüğe kavuşturmak değil, tam tersine bataklığı derinleştirmektir.

19-01/26/20190126_2_34614036_41102501.jpg

ADANA MUTABAKATI VURGUSU

Diyorlar ki Türkiye’nin Suriye’de ne işi var? 1998 yılında baba Esed ile o zaman Türkiye bir Adana Mutabakatı anlaşması imzaladı. Ve bu anlaşma hala hükmü icra edilmesi gerekli bir anlaşmadır, anlaşma metninin içinde bunlar vardır. 2001’de bu aynı şekilde yenilenmiştir. DEAŞ’a ne yaptılar bilemiyoruz ama Suriyeli 1 milyon kardeşimizin ölümüne ya göz yumdular ya da doğrudan ortak oldular.

İslamın en büyük düşmanı olarak gördüğümüz DEAŞ ile mücadelede somut başarıları olan tek ülke Türkiye’dir. Mesela son 2 yılda 8 bin DEAŞ mensubunu gözaltına aldık, 2 bin 300’den fazlasını tutukladık. Sınır dışı ettiğimiz DEAŞ’lı sayısı 7 binin üzerindedir. Sadece El Bab’da 3 bin DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdik. Çeşitli ülkelerden 1 milyona yakın kaçak göçmeni yakaladık, bunlardan 240 binini ülkesine gönderdik.

19-01/26/20190126_2_34614036_41102524-1.jpg

MİLYONLAR EVLERİNE DÖNECEK

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Şu ana kadar Suriye topraklarına geri dönen sığınmacıların sayısı 300 bine yaklaştı. Fırat’ın doğusunu teröristlerden arındırdığımızda milyonlarca kardeşimiz evlerine dönebilecek. Askeri hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Halen süren siyasi ve diplomatik süreçlerin neticesini bekliyoruz. İki gün önce Moskova’daydık. Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız. Biz bu bedeli öderiz ama istiklalimizden ve istikbalimizden asla taviz vermeyiz.

19-01/26/20190126_2_34613791_41101951.jpg

GENÇLERE İSTİHDAM 

Şimdi geçenlerde TOBB’da Türkiye’nin tüm oda ve borsalarıyla bir araya geldik ve kendilerinden taahhüt aldık. Ve o gün ayrılana kadar rakam 2,5 milyonu bulmuştu. Yani 2,5 milyon istihdam sağlayacak Türkiye’deki odalarımız ve borsalarımız.

TİCARET DEĞİL FIRSATÇILIK

Belediyeler marketlerdeki fiyat artıranları silkelemeli. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satanları hesaba çekmeniz lazım. Hazırlıklarımız var, bunu yapacağız. Bunun adı ticaret değildir. Bunun adı fırsatçılıktır. Tefeciliktir. Hatta ve hatta ülkeye ihanettir. Bazıları serbest piyasa diyor. Geç bu işi… Pazara bakıyoruz ne alemde, markete bakıyoruz ne halde. Piyasayı manipüle etmenin serbest piyasada yeri yok.”

19-01/26/20190126_2_34614036_41102523.jpg

GAZİANTEP ADAYLARI

Konuşmasının ardından Erdoğan Gaziantep’in belediye başkan adaylarını açıkladı. İşte AK Parti’nin Gaziantep adayları…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi: Fatma Şahin

Araban: Mehmet Özdemir

Islahiye: Kemal Vural

Nizip: Mehmet Sarı

Nurdağı: Ökkeş Kavak

Şahinbey: Mehmet Tahmazoğlu

Şehitkamil: Muhammed Rıdvan Fadıloğlu

Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu

AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nı destekleyeceği adaylar:

Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç (MHP)

Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz (MHP)

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın