Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Halk TV’de deprem! Uğur Dündar Twitter’dan açıkladı

Sözcü yazarı Uğur Dündar, aday belirleme sürecine ilişkin olarak CHP yönetimine tepki gösterdi. "Kesin adayımızsın" denen kişinin daha sonra parti yönetimi tarafından yalnız bırakıldığını söyleyen Dündar, bu süreçte yalnızca CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Harun Düşenkalkan'ın bahsi geçen aday adayını aradığını kaydetti.

Uğur Dündar mesajında, “Halk Televizyonu’nu bugünlere getiren ekipten Lâle Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gokhan Demirel’in işlerine son verilmiş! Bu haksızlığa karşı çıkıyor ve 6 yıldır tek kuruş almadan program yaptığım Halk TV’den ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar’ın bu tepki istifası, Halk TV’de deprem etkisi yaratırken, Odatv’nin edindiği bilgiye göre, Halk TV Ana Haber’e de gazeteci İrfan Değirmenci getirildi.

İşte Uğur Dündar’ın o mesajı:

“İzmir’in güzelim deniz kıyısı ilçelerinin birinde, belediye başkanlığı için CHP’den aday adayı oldu…

Bu kararı doğup büyüdüğü ilçe halkının yoğun talebi ve hiçbir kirli izin bulunmadığı geçmişine güvenerek almış, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp, ondan güçlü destek sözü gelince, kamuoyuna açıklamıştı.

CHP Genel Merkezi’nde ulaşabildiği birçok yetkilinin “Arkandayız” demeleri üzerine de kolları sıvayıp, ilçesini Ege kıyılarının cazibe merkezi haline getireceğine inandığı projeleri kağıda dökmeye başladı.

İlçede kendisine ilgi en üst düzeydeydi. Tarafsız gözlemciler, bir anket yapılması halinde yüzde 70 oranında bir desteğin garanti olduğunu söylüyorlardı.

Böylece günler günleri kovaladı ve adayların MYK’da belirlenip, Parti Meclisi’nde onaylanacağı tarih gelip çattı.

Heyecanlıydı, ancak medyada yayınlanan tüm listelerde adı yer almasına, Ankara’dan arayanların “Kesin adayımızsın” demelerine karşın, kapalı kapıların ardında ne olduysa oldu ve o güne kadar adı pek telaffuz edilmeyen bir başka kişi, onun ilçesinde aday gösterildi.

‘SUSTU VE CHP YIPRANMASIN DİYE HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADI’

Üzülmüştü ama belli etmemeye çalışıyordu. Buna rağmen kızıp bir başka arayışa da yönelmiyor, öfkesine yenilen bazıları gibi “malum” partiden adaylığa soyunmayı veya bağımsız adaylığı aklının ucundan bile geçirmiyordu.

Bu nedenle sustu ve CHP yıpranmasın diye hiçbir açıklama yapmadı.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Üzüntüsünün en büyük nedeni, kendisine güçlü destek vaadinde bulunan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Size söz verdim ama arkadaşların tercihi diğer adaydan yana oldu…” şeklinde gönül alıcı bir mesajın gelmemesi, daha önce “Arkandayız, kesin adayımızsın” diyen MYK ve Parti Meclisi’nden hiçbir üyenin arayıp sormamasıydı!

Milletvekillerinden ve CHP İzmir İl Başkanlığı’ndan da arayan olmamıştı.

Oysa telefonla aramak veya gönül alıcı bir mesaj göndermek için sadece birkaç dakika ayırmaları yeter de artardı!..

Bunu yapan bir kişi çıktı!

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, İş Bankası emeklisi, köklü partili Harun Düşenkalkan…

Gönderdiği mesajda şöyle diyordu:

“Saygıdeğer dava arkadaşım, aday adaylığınız süresince ailenizden, işinizden fedakarlık ederek yaptığınız çalışmalarınız ve aday gösterilmediğiniz halde gösterdiğiniz duruş için size teşekkürü borç biliyorum. Sevgi ve saygılarımla”

Bir kişi…

Evet, Cumhuriyeti kuran koskoca CHP’den sadece bir kişi, “İşte gerçek CHP’li olmak da, adamlık da budur” dedirten bir mesaj gönderip gönül almaya çalışıyordu.

Harun Düşenkalkan, bu davranışıyla hem alkışı hak ediyor, hem de Türkiye’nin en köklü partisinde koltuk hırsının gelenekleri, parti kültürünü ve insani değerleri ezip geçtiğini kanıtlıyordu.

Böylece anlayanlara anlamlı bir ders veriyordu!

Çok hazin değil mi?..”

kaynak:https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902201037761421-ugur-dundar-koskoca-chp-sadece-bir-kisi-iste-adamlik-budur-dedirten-mesaji-gonderdi/

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın