Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Mehmet Fatih Bucak eşi Burcu Çetinkaya kimdir?

Burcu Çetinkaya kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Mehmet Fatih Bucak eşi kimdir? CHP’nin Şanlıurfa Siverek Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Bucak oldu. Bu gelişmenin ardından Bucak’ın ünlü Eşi Burcu Çetinkaya da gündeme oturdu. Peki, Burcu Çetinkaya kimdir? İşte hakkında merak edilenler. Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi’nde yine bayanlar kupasında 3’ncülüğünü yineledi.

Burcu Çetinkaya kimdir kaç yaşındadır sorusu günün yanıtı aranan sorularından bir tanesi oldu. CHP Siverek Belediye Başkan adayı Mehmet Fatih Bucak eşi Burcu Çetinkaya kimdir yanıtı merak ediliyor. Ralli dünyasında elde ettiği başarılarla bir döneme damgasını vuran Burcu Çetinkaya İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça biliyor. Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu.

BURCU ÇETİNKAYA KİMDİR?

19 Mart 1981 İstanbul doğumlu. Babası İlhan Çetinkaya, otomotiv ve taşımacılık sektörlerinde üst düzey yöneticik yapıyordu.

Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunu bitirdikten (1992) sonra girdiği Robert College de önce orta (1996) ardından da lise eğitimini (1999) tamamladı. Koç Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra senaristlik ve satış-pazarlama konularında iş hayatına atıldı.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça biliyor. Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi’nde yine bayanlar kupasında 3’ncülüğünü yineledi.

Kocaeli Rallisi’nde Bayanlar 2’ncisi; Beykoz Rallikrosu’nda sınıf 2’de 5’nci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına da katıldı ve Palio’su ile hepsinde finişe gelme başarısı gösterdi.

Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15’nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası’nı rakiplerine kaptırmadı. Sonuçta; 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası Bayanlar 1’nciliğini kazandı. Çetinkaya başörtüsü takarak hayatına yeni bir yön verdi ve Mehmet Fatih Bucak ile evlendi.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

MEHMET FATİH BUCAK KİMDİR?

Mehmet Fatih Bucak, 7 Temmuz 1968 yılında Siverek’de doğmuştur. 5 çocuklu bir ailenin oğludur. Yükseliş Koleji ve Gazi Üniversitesi mezunudur. 5 Yaşında Siverek’ten Ankara’ya taşınmışlar. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi ekonomi bölümü okumuştur.

Babası Mehmet Celal Bucak, Adalet Partisi’nden 2 dönem Şanlıurfa milletvekilliği yaptı. Fatih Bucak’ın ilk evliliğinden Simirna Bucak ve ikinci evliliğinden Mehmet Celal Bucak adında oğlu dünyaya geldi. 1979 yılında babasının Bucak aşireti reisi olduğu zamanlarda terör örgütü PKK tarafından saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştır. Ekonomik ve aynı zamanda Urfa’nın önde gelen iş adamlarından olan Mehmet Bucak, çiftçilik ve tarımla da uğraşır. Bir süre Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı da yapmıştır.

Bucak, 2015 yılında ünlü rallici Burcu Çetinkaya ile dünya evine girdi.

Mehmet Fatih Bucak, 2015 yılında Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı, ardından Kasım 2015’de AK Parti’den aday adayı olmuştur.

Kaynak: https://m.aksam.com.tr/magazin/mehmet-fatih-bucak-esi-burcu-cetinkaya-kimdir-burcu-cetinkaya-kac-yasinda/haber-820916

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın