Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Siverek’te Doktor Sıkıntısı Çözülüyor

Siverek Devlet Hastanesi’ne 6 farklı branşta uzman doktor ataması yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir süredir tartışmalara konu olan doktor ihtiyacı üzerine 200 yataklı devlet hastanesine Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dahiliye, Kardiyoloji, Ortopedi, Göz Hastalıkları ile Acil Tıp Uzmanı ataması yapıldı.

Siverek Devlet Hastanesi yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonrası durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, doktor atamalarının yapıldığını söyledi.

İlçede konunun istismar amacıyla gündeme getirildiğini dile getiren Gülpınar, “Vatandaşlarımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizin bilinmesi gerekiyor. Sorunların çözümüne yönelik attığımız adımların reklam aracı olarak kullanılmasından yana olmadığımız için sorunlarla ilgilenmediğimiz anlamı taşımaz.” dedi.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Bazı branşlarda doktor ihtiyacı olduğu bilgisi üzerine zaman kaybetmeden girişimlerde bulunduklarını belirten Milletvekili Gülpınar, “Sağlık bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede durumu anlattık. Kendisi de talebimizi olumlu buldu ve bakanımızın talimatı üzerine hastanemize 6 farklı branşta doktor ataması yapıldı. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Şanlıurfa ve ilçelerinin her türlü sorunuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Gülpınar, konunun farklı amaçlarla istismar edilmesinin de doğru olmadığını dile getirdi.

Atamaları yapılan doktorlarla birlikte Dahiliye 7, Kardiyoloji 2, Ortopedi 3, Göz 3, Acil Tıp Uzmanı 4, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı sayısının 3’e çıktığı öğrenildi.

kaynak:URFANATİK

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın