Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Siverek’te sel, mahallenin ortasında dere oluşturdu

Mahallede oluşan geniş dere -Vatandaşların oluşan yarığa bakması -Mahalle sakini Mehmet Ali Akbulut rop

Esmerçayır Mahallesinde yoğun yağışlara dayanamayan altyapı yetersiz kalırken, mahalle içinde bir buçuk metre derinlikte dere yatağı oluştu. Daha öncede bu bölgenin dere yatağı olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, Belediye tarafından altyapı yapılırken, gelişi güzel su buraları konarak kapatıldığı ve yağmurun yağmasıyla birlikte, derenin tekrardan açıldığını belirtti.
Milyarlarca para harcanarak yapılan altyapının yetersiz kalışına ve ortaya çıkan zarara tepki gösteren mahalle sakinleri, tüm bu zararların vatandaşın cebinden çıktığını söyledi.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Kırk yıldır Esmerçayır Mahallesinde yaşadığını söyleyen Mehmet Ali Akbulut,” Şuanda dere oluşan yerde, eskidende Esmerçayır deresi diye bir dere vardı, annem burada yön yıkardı. Bu mahalle geliştiğinde, belediye buranın altyapısına hiç bir şey yapmadı. Buranın gerçek ıslahı için birçok yere başvurduk, yetkililer geldi incelemelerde bulundu ve buranın açık bir kanal projesiyle çözeme kavuşabileceğini söylediler. Ama o yalnızca sözde kaldı, hiçbir çalışma yapılmadı. Geçen yıl bu mahallenin altyapısı yapılırken, müttehit kendi işini tamamlamak için bu dereye su boruları düşünerek kapattı. Yani buraya bir ızgara atılması gerektiğini bile düşünmediler. Oysa burası her yıl taşan ve sel felaketine neden olan bir yer. En son geçtiğimiz gün yağan yağış nedeniyle burası yine taştı ve mahallede bulunan birçok bodrum sel altına kaldı, buradan taşan sel çarşı merkezine kadar gitti. Bu kadar yapılan masraf boşuna çıktı, bu masraflar hepsi bizim vergilerden kesilerek yapılıyor. Yazık yani” dedi Mahallede ulaşımı zorlayan, onlarca binanın girişini kapatan ve büyük yarıklar oluşturan selin sebep olduğu zararın büyük olduğu ve mahalle içinde oluşan dereninde özelikle okula giden çocuklar için tehlike arz ettiği belirtildi.

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın