Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Urfa’da kalpazanlık çetesine büyük operasyon!

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından kalpazan çetesine büyük operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, başlatılan kapsamlı çalışmalarda parada sahtecilik suçlarının artması üzerine operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da şu bilgiler verildi;

‘’İlimizde piyasaya sahte para süren şüpheliler takibe alınarak sahte paraların Gaziantep ilinde bir iş yerinde basılarak çevre illerde dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs suçüstü yakalanmıştır. Yapılan aramada çok sayıda TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirilmiştir.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

Şüpheli şahısların sahte para yanında yeni kimlik kartı, sürücü belgesi ve polis tanıtım kartları gibi her türlü resmi belgenin sahtesini tanzim ettikleri anlaşılmıştır.

Şüpheli şahıslardan A.Ç isimli şahsın sahte kimlik taşıdığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması, tehdit ve sahtecilik suçlarından toplam 19 adet suç kaydının olduğu ve 28 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasına istinaden arandığı tespit edilmiştir.

Gözaltına alınan 5 şüpheli adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir’’ denildi.

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın