Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Abdullah Öcalan öldü mü? Son dakika!

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan'ın Twitter hesabından, amcası olan PKK'ın imralı cezaevindeki tutuklu lideri, Abdullah Öcalan'ın öldüğüne dair bir paylaşım yapıldı.

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın öldüğüne ilişkin yapılan paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Paylaşım HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın Twitter hesabından yapıldı.

HDP’li Ömer Öcalan’ın hesabından yapılan paylaşımda, “Sevgili amcam, Kürtlerin lideri Abdullah Öcalan 22:31’de hastaneye kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Ömer Öcalan’ın hesabından daha sonra bir paylaşım daha yapıldı. Yapılan son paylaşımda “Twitter’da bir problem var arkadaşlar herhalde hesap çalınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

ABDULLAH ÖCALAN KİMDİR?

Abdullah Öcalan 1948 yılında Şanlıurfa’da doğdu. 7 Kasım 1978 tarihinde terör örgütü PKK’yı kurdu. Daha sonra Suriye’ye geçerek örgütün kanlı eylemlerini bu bölgeden yönetmeye başladı. Türkiye’nin yaptığı baskılar sonucunda Öcalan Suriye topraklarından dışarı çıkartıldı. Buradan Rusya’ya, oradan İtalya’ya geçti. İtalyan Hükümeti tarafından da ülkeden çıkarılınca, kendisine sığınacak yer aramaya başladı. Yunanistan Hükümeti, kuruluşundan beri destek verdiği terör örgütü PKK’nın liderini Kenya Büyükelçiliği’nde saklamaya karar verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın yaptığı özel bir operasyonla Kenya’da yakalandı. Bunun yanında Öcalan’ın üzerinden Lazaros Mavros adına düzenlenen sahte bir Güney Kıbrıs pasaportu bulundu. Mahkeme tarafından oy birliğiyle Abdullah Öcalan hakkında idam kararı çıkartıldı. Yargıtay tarafından da 25 Kasım 1999 tarihinde bu hüküm onaylandı. Fakat Avrupa Birliği uyum yasaları ile idam cezası yerine getirilemedi. Bunun üzerine İmralı Cezaevi’ne sevk edilerek ömür boyu hapse mahkum edildi.

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın