Şehir, ilan, firma, etkinlik, haber, eğlence, müzik ve haber portalınız.

BAKIRLAR OTO E-TICARET SITESI HIZMETINIZDE

Yeni Terür Ürgütü (Sebze Giller)

Yapıştı kaldı, bezgin his atlatılamadı. Ana muhalefet CHP “koltuk seviciler partisi” görüntüsü vermeye devam ediyor. Genel sekreter “koltuk” alamadı diye görevini bıraktı. İl ve ilçe örgütlerinde ise “koltuk çıkılmadı” diye istifalar var. Gömlek değiştirir gibi parti değiştiriyorlar.
İktidar cephesi ise…
O sağlam koltukçu.
AKP ile MHP “Cumhur İttifakı” adı altında birleşip devletin bütün koltuklarını ele geçirdiler. Devlet, “AKP-MHP örgütü” oldu. Kamu imkanları, bu seçimde de iktidar için seferber edildi.
Ben yine de umutluyum.
Bu halk sürpriz yapar.
Şehir şamarı indirebilir.
Şehirlerde belediye seçimleri için en güçlü muhalefeti patlıcan- salatalık- çarliston- pırasa- patates- ıspanak ittifakı yapıyor.

★★★

BAKIRLAR OTO DIZAYN&AKSESUR

“Patlıcan-Hıyar İttifakının” iktidara karşı direnişi o kadar şiddetli bir korku yarattı ki, Cumhurbaşkanı devlet şapkasını giyerek “Fiyatlara gerekirse ayar çekeceğiz” dedi.
Fiyatlar çok arttı.
Gelirler yetmez oldu.
Halk kemer sıkıyor.
Tokadı acı olabilir.
Sırf ders olsun diye, “koltuk seviciliği hastalığına tutulmuş CHP’ye inadına oy” verebilir.
TÜİK açıklaması:
Hıyar bir ayda: yüzde 44.31 arttı. Ispanak: Yüzde 67.63. Sivri Biber: Yüzde 63.84. Patlıcan: Yüzde 80.94. Çarliston Biber: Yüzde 87. Domates: Yüzde 38.75 yükseldi. “Patlıcan- Hıyar- Çarliston Biber- Kuzu Ispanak hükümeti devirmeye çalışıyor” denilerek Hazine ve Maliye Bakanı, tüm gıda ürünlerini “terörist” ilan edip, Ankara’da basın toplantısı yaptı ve “Gıda terörü ile boğazımıza kast ediliyor” dedi.

Sonuçta seçimler öncesi aşırı yükselen sebze-meyve- gıda fiyatlarına karşı “halkın mutfağına devlet şefkati” ile yaklaşma kararı alındı.
25 bin market.
100 bin bakkal.
Binlerce semt pazarı.
Üreticiden malı aracısız alıp halka satan 200 büyük mağaza zinciri ve yüzlerce yüksek verimde ürün alabilmeyi öğrenmiş sera ve belediyelere bağlı haller var. Bunlarla “rekabeti canlandırıp”patlıcan-hıyar ittifakını geriletmeyi yönetemeyen iktidar cephesi “devleti sera kurup patlıcan yetiştirmeye ve belediyeleri ucuz ve karsız patlıcan ile hıyar satıcısı yapmaya” karar verdi. Yeni yasa çıkartarak AVM görünümlü özel şirket halleri de kurulacakmış. Haftaya devlet eliyle ucuz-sebze ve meyve satışı başlıyor.
Devlet manav olacak.
Aracıyı kaldıracak.
Karsız satış yapacak.
İlk etapta İstanbul’da 50 ve Ankara’da 30 noktada belediye destekli devlet manavı müşteri kabul etmeye başlayacak. Devlet manavı zarar ederse “görev zararı” deyip yine halka ödetecekler ama “Patlıcan-Hıyar İttifakının diklenişini” bitirecekler.
Ne proje ama!
Dünya parmak ısıracak!

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/necati-dogru/umudumuz-patlican-hiyar-ittifaki-3454189/

Modern Ofis Buro Mobilyalari

Yorum bırakın